T Mimarlık Hakkında

Firmamız T Mimarlık 1991 yılından beri faaliyet göstermektedir. Kuruculuğunu Yüksek Mimar Tülin Güven’in yaptığı büro, bir çok mimari ve iç mimari projeye imza atmıştır. Bunlar içinde pek çok konut, mağaza, otel, ofis, spor salonu, banka, okul ve fuar projeleri yer almaktadır.

2010 yılında İç Mimar Özlem Güven’in firmaya ortak olarak katılmasıyla, firma farklı ölçeklerde tasarım ve uygulama çalışmalarına devam etmiştir. T Mimarlık, müşterilerine hizmet sunarken, dünya trend’lerini takip etmeyi ve onlara yeni bakış açıları getirmeyi amaçlamaktadır. Bu yeni bakış açılarını tanımlamak gerekirse; fonksiyonel yaşamlar yaratmak, tasarımın kalitesini arttırmak, sanat ve estetiği günlük hayata dahil etmek gibi unsurlar sayılabilir. T Mimarlık, uzman ve çevik ekibi ile müşterilerine hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Hizmetlerimiz

  • İç Mimarlık ve Tasarım
  • Danışmanlık ve Uygulama
  • Proje ve Kontrollük
  • 3D Tasarım ve Mimari
  • Ofis Tasarım ve Büro Dizaynları
  • Çizim ve Modelleme
  • Ev Dekorasyonu ve Aksesuarları
  • Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi
  • Tadilat Hizmetleri

Mimarlarımız


Tülin Güven, Yüksek Mimar

Şirket kurucusu.

1976 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık eğitimimin bittiği günden beri iç mimari ve dekorasyon alanında çalışmaktayım. İyi bir mimari eğitimin üstüne gelişen bu bilgi birikimini, kendi büromda yaptığım özel işlerde kullandım ve halen kulanmaktayım. 2011 yılından beri bilgi ve deneyimimi özellikle proje, mekan ve hacim çözümlemesi dersleriyle İç Mimari öğrencileri ile paylaşmaktayım. Çeşitli üniversitelerin 'Mimari Restorasyon ve İç Mimari’ dalı bünyesinde dersler vermekteyim. 40 yılı aşkın deneyimimi genç meslekdaşlarıma aktararak daha başarılı olmalarını sağlamak isterim.

Özlem Güven, İç Mimar

Şirket Ortağı.

2003 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, İç Mimarlık Bölümünü bitirdim. Sanatsal değerleri ön planda olan, takım çalışmasını benimseyen, önemli firmaların Mimari ekiplerinde çalışma şansı buldum. Yer aldığım projelerde tüm mimari yapım aşamalarında 'yönetici' olarak görev aldım. İç mimar olarak birçok konut, mağaza, fuar, iş yeri, anaokulu, banka ve teknenin, dekorasyon ve tasarım süreçlerine karkıda bulunduğum projelerde çalıştım. 2010 yılı itibariyle de T Mimarlık bünyesinde, bilgi ve birikimimi, dijitalleşen mimari projelerine dönüşüm aşamasında katkıda bulunma fırsatım oldu. Akademik olarak tamamlamış olduğum yüksek lisans eğitimim ile birlikte, danışman olarak çeşitli üniversitelerin 'Minarlık ve Sanat Tarihi' alanında dersler vermekteyim.